Догляд за сушильними машинами ELEYUS: 5 легких кроків

10 жовтня 2023

Сушильну машину часто називають найкращою покупкою серед сучасних девайсів для квартири. Навіть взимку вона може висушити до 8 кг білизни всього за 2-3 години. А якщо терміново потрібно декілька сухих футболок чи сорочок, то швидкі програми впораються всього за пів години. Серед недоліків – не виймає одяг з барабана і не складає речі в шафу після сушки.

Вчасне і відповідне очищення – ключ до найкращих результатів сушіння, збільшення терміну роботи приладу та економії, адже чистий пристрій не споживає зайвого. Далі розкажемо про 5 простих правил догляду за сушильними машинами ELEYUS.

 

Крок 1. Очищення антиворсового фільтра

Для чого потрібний фільтр?

Антиворсовий фільтр сушильних машин ELEYUS вловлює дрібні частинки з речей – ворс, шерсть, нитки та волосся. Коли він забитий, деякий одяг може не висохнути повністю, а тривалість циклу та споживання електроенергії зростатиме. Брудний фільтр не тільки ускладнює роботу сушильної машини, а навіть може призвести до зменшення терміну служби.

Чистити антиворсовий фільтр потрібно після кожного циклу сушіння, або коли з'являється попереджувальний індикатор на панелі керування.

Як очистити фільтр сушильної машини?

  • Відкрийте дверцята і вийміть фільтр, потягнувши його догори.
  • Натисніть на гачок, щоб відкрити фільтр.
  • Протріть фільтр вологою рукою, за допомогою м'якої тканини чи пилотяга на найменшій робочій потужності.
  • Зачекайте, доки фільтр повністю висохне перед встановленням на місце.
  • Зберіть фільтр, защипніть гачок і поставте його на місце.

Якщо фільтр сильно забруднився, потрібно промити його під теплою проточною водою. Можна скористатися м'якою щіткою, щоб добре очистити корпус. Також протріть місце, де знаходиться фільтр. Скористайтеся пилососом, якщо в ньому зібралося багато ворсу та пилу.

Сушильні машини з тепловим насосом мають подвійний антиворсовий фільтр, в якому зовнішня та внутрішня секції очищуються однаково.

antyvorsovyy filtr

 

Крок 2. Очищення контейнера для конденсату

Ви закидаєте мокрий одяг в сушильну машину, а дістаєте вже сухі та м'які речі. Куди ж дівається волога?

Весь конденсат збирається в спеціальному контейнері. Його можна легко спорожнити вручну або ж під'єднати злив води в каналізацію. Для цього передбачений шланг в комплекті деяких сушильних машин.

Як самостійно очистити контейнер для конденсату?

  • Потягніть кришку контейнера і обережно витягніть його.
  • Переверніть контейнер і вилийте конденсат.
  • Промийте водою наливний ковпачок, якщо на ньому накопичився ворс.
  • Встановіть контейнер на місце.

Контейнер для конденсату, як і антиворсовий фільтр, найкраще звільняти після кожного циклу сушіння, або ж коли з'являється попереджувальний індикатор на панелі керування.

lotok dlya kondensatu v sushylʹniy mashyni

 

Крок 3. Очищення конденсатора і теплообмінника

Гаряче і вологе повітря з барабана сушильної машини потрапляє в конденсатор чи теплообмінник, на якому осідають найменші частинки пилу і ворсу. Ми рекомендуємо очищувати їх раз на місяць, або коли на панелі керування з’являється попереджувальний індикатор.

Як очистити конденсатор в конденсаційній сушильній машині?

  • Зачекайте, доки прилад повністю охолоне після сушіння.
  • Відкрийте захисну пластину.
  • На внутрішній кришці намальовано стрілки, які вказують напрямок повороту важелів. Поверніть обидва важелі, щоб розблокувати кришку конденсатора.
  • Притримуйте конденсатор за пластмасову частину і витягніть його з машини. Тримайте горизонтально, щоб не розлити залишки води.
  • Промийте під душем з усіх боків, щоб прибрати зайвий пил і ворс.
  • Зачекайте, доки конденсатор повністю висохне.
  • Встановіть його на місце і заблокуйте важелі. Після цього закрийте захисну пластину.

 

Як очистити теплообмінник сушильної машини з тепловим насосом?

  • Зачекайте, доки прилад охолоне після сушіння.
  • Відкрийте захисну пластину. На внутрішній кришці намальовано стрілки, які вказують напрямок повороту важелів.
  • Поверніть обидва важелі, щоб розблокувати кришку теплообмінника. Опустіть кришку.
  • Очистьте теплообмінник від зайвого пилу і ворсу. Використовуйте пилотяг зі щіткою або вологу ганчірку.
  • Стежте за тим, щоб не згинати і не пошкоджувати ребра теплообмінника. Чистити його потрібно вертикальними рухами вгору та вниз.
  • Зачекайте, доки теплообмінник просохне.
  • Поверніть внутрішню кришку в початкове положення та зафіксуйте її за допомогою важелів. Після цього закрийте захисну пластину.

Увага! Під час чищення теплообмінника одягайте захисні рукавички. Інакше гострі металеві деталі можуть травмувати руки.

 

Крок 4. Очищення сенсора вологості

Коли ви обираєте необхідний рівень висушування («дуже сухий одяг», «під праску», «до шафи»), спеціальний сенсор починає контролювати ступінь залишкової вологи, регулює час сушіння та споживання енергії. Щойно одяг в барабані висохне, програма закінчиться.

З часом на його металевій поверхні може утворитися тонкий шар вапняного нальоту чи назбиратися залишки пральних засобів. Очищуйте сенсор не рідше, ніж 4 рази на рік для справної роботи (він знаходиться в барабані сушильної машини, одразу за тим місцем, де розташований антиворсовий фільтр).

Як очистити сенсор вологості?

  • Відчинити дверцята сушильної машини, сенсор вологості знаходиться за антиворсовим фільтром.
  • Зачекати, доки сушильна машина охолоне після сушіння.
  • Змочити м’яку ганчірку в оцті, протерти нею металеву поверхню датчика, а потім витерти її насухо.

Не використовуйте абразивні засоби чи кухонні скребки для очищення. Ними можна пошкодити сенсор вологи.

 

Крок 5. Очищення зовнішнього корпусу і дверцят

Обов'язково від’єднайте сушильну машину від електромережі перш ніж мити зовнішню поверхню корпусу. Верхню кришку та стінки протріть м’якою вологою ганчіркою чи губкою. Якщо накопичились сильні забруднення, можна використати мильний розчин або неабразивний мийний засіб. Витріть зовнішню поверхню насухо м’якою тканиною.

Якщо на корпусі сушильної машини випадково розлився кондиціонер, опинився пральний засіб чи інші речовини, потрібно одразу витерти їх, щоб не пошкодити поверхню.

Не забувайте очищувати дверцята. Для цього потрібно протерти їх внутрішню поверхню і ущільнювач м’якою вологою тканиною.

Ваша сушильна машина знову готова до відмінної роботи!

pralna ta sushylna mashyna eleyus

Якщо регулярно доглядати за технікою, вона не тільки матиме охайний вигляд, а й прослужить набагато довше. Всі рекомендації щодо очищення і користування приладом описані в інструкції, а купити сушильну машину ELEYUS з гарантією 5 років можна в нашому інтернет-магазині. Бажаємо вдалих покупок і приємного користування!

Поділитись статтею:

Вам може бути цікаво: