Полезные советы по выбору вытяжки для кухни

20 февраля 2020

 Навряд можна уявити сучасну кухню без витяжки. Вона очищує повітря від запахів, які утворюються під час приготування їжі, а також «подовжує життя» вашому ремонту. З такою незамінною помічницею, ваш інтер'єр завжди буде захищеним від пари, накипу і жиру, а ви зможете сміливо експериментувати і творити кулінарні шедеври.

Та якщо необхідність кухонної витяжки очевидна, то з її вибором не все так просто. Пересічна людина часто губиться серед різноманіття моделей, не завжди розуміючи, якими критеріями варто керуватись при покупці цієї техніки. Про те, як правильно обрати кухонну витяжку, читайте далі.

 

Продуктивність без помилки

Головним критерієм, яким оцінюється якість роботи витяжки є її продуктивність. Продуктивність витяжки – це кількість повітря, яку вона може очистити за одиницю часу. Щоб розрахувати бажану продуктивність для вашої кухні, слід об'єм кухні (площа помножена на висоту) перемножити на кількість повітрообмінів (згідно санітарно-гігієнічних норм їх повинно бути 10-12 в годину).

Наприклад, кухня площею 10 м² та з висотою стін 2,7 м матиме об'єм 27 м³. Тоді розрахунок продуктивності буде здійснюватись таким способом:

27 м³ х 10 (12) разів/год = 270 (324) м³/ год

Отже, потужність витяжки для цього приміщення має складати щонайменше 270 м³/год. Зверніть увагу, що для ефективної роботи витяжки потрібно відчинити кватирку, щоб забезпечити притік повітря у приміщення кухні.

Варто також пам'ятати про додаткові фактори, на які слід звертати увагу при розрахунку продуктивності витяжки. Наприклад, поверх, на якому розташована квартира, стан системи вентиляції, частоту приготування їжі та кількість курців у сім'ї. Зважаючи на ці фактори, можливо, вам доведеться обрати витяжку з наполовину більшою продуктивністю, відносно наведених вище розрахунків.

 

Бути чи не бути рециркуляції?

Перед тим як обрати кухонну витяжку слід обов'язково визначитись у якому режимі вона буде працювати – проточному чи рециркуляційному. У першому випадку забруднене повітря проходить фільтрацію через жироуловлюючий алюмінієвий фільтр (у комплекті) і випускається назовні через систему вентиляції, у другому – воно додатково очищається за допомогою вугільних фільтрів і повертається в приміщення кухні. Вугільні фільтри купляють окремо і заміняють кожні 3-5 місяців.

Більшість моделей кухонних витяжок можуть працювати в обох режимах, однак якщо у вас є можливість підключення витяжки до вентиляційної системи, то радимо вам обрати проточний режим. Якщо ж такої можливості немає і ви плануєте використовувати витяжку у рециркуляційному режимі, то слід придбати витяжку із продуктивністю на 10-15% більше рекомендованої.

Режим відводу
Режим рециркуляції

 

Яке значення має розмір витяжки?

Від розміру (ширини) витяжки залежать, чи буде вона «забирати» та фільтрувати усе забруднене повітря. Тут діє правило «краще більше, аніж менше». Отож, найкращий варіант – розмір витяжки трохи більший за розмір варильної поверхні. Допустимий варіант – розмір витяжки дорівнює розміру варильної поверхні, недопустимий варіант – розмір витяжки менше за розмір варильної поверхні.

 

Сталь – надійний вибір

Вибираючи витяжку, оцінюйте також і матеріал корпусу, адже він є основою виробу. Зазвичай корпус витяжки виготовляється із нержавіючої або фарбованої сталі.

Нержавіюча сталь володіє стійкістю до негативного впливу зовнішнього середовища, легко миється будь-яким неабразивним мийним засобом і на її поверхні практично не з'являються подряпини.

Витяжки із фарбованої сталі покриваються спеціальною порошковою фарбою, що захищає витяжку від пошкоджень, а також володіє електроізоляційними та антикорозійними властивостями.

Окрім основних матеріалів корпус витяжки може оздоблюватись дерев'яними, скляними чи іншими декоративними деталями, що слугують елементом дизайну тієї чи іншої моделі.

 

Тиша на кухні – затишок в домі

Дуже важливим фактором при виборі кухонної витяжки є її «голос», адже навіть «тихі» витяжки, при затяжному процесі приготування їжі починають дратувати. Вибираючи витяжку слід звернути увагу на нижній рівень шумності, що відповідає першій швидкості, адже саме в цьому режимі найчастіше працює витяжка.

Щоб отримати уявлення про рівень шуму витяжки порівняйте заявлені параметри з показниками шуму добре відомих вам звуків.

Децибел, дБ Рівень гучності Характеристика звуку
0 Нічого не чути  
5 Майже не чути  
10 Майже не чути Тихий шелест листя
15 Ледве чути Шелест листя
20 Ледве чути Шепотіння людини
25 Тихо чути Шепотіння людини
30 Тихо чути Норма для житлових приміщень
вночі з 23:00 до 07:00
35 Чутно Тиха розмова
40 Чутно Звичайна розмова
45 Чутно Звичайна розмова
50 Доволі чутно Розмова
55 Доволі чутно Норма для офісних приміщень
згідно з європейськими нормами
60 Шумно  
65 Шумно Гучна розмова
70 Шумно Гучна розмова
75 Шумно Крик, сміх
80 Дуже шумно Крик, гучність мотоцикла
85 Дуже шумно Гучний крик, гучність мотоцикла
90 Дуже шумно Гучний крик, гучність перфоратора
95 Дуже шумно Гучність вагона метро

Шумність витяжки залежить і від якості монтажу, тому не варто встановлювати її самостійно. До речі, якщо передбачено вивід повітря через систему вентиляції, то при монтажі краще використовувати пластикові повітропроводи, що на відміну від гофрованих труб з алюмінієвої фольги, не мають здатності створювати додатковий шум.

 

Нехай буде світло!

Оскільки кухонна витяжка розміщується безпосередньо над варильною поверхнею, важливо, щоб вона була обладнана хорошою підсвіткою. У більшості моделей використовується одна або дві лампи освітлення (рідше їх буває три і більше), що бувають різних видів.

Традиційні лампи розжарювання. Недорогі, мають м'яке тепле світло. До недоліків цих ламп слід віднести високе енергоспоживання і недовговічність.

Галогенні лампи. Дають біле нейтральне світло і мають відносно мале енергоспоживання, також вони довговічні, однак дорожчі ніж лампи розжарювання.

Світлодіодні лампи. Вирізняються екологічністю, практичністю та унікальною довговічністю. Вони дорогі, проте вважаються найбільш надійними.

 

«Розумне» управління

При виборі витяжки зверніть увагу і на спосіб управління тією чи іншою моделлю. Управління буває:

  • сенсорне (керування здійснюється шляхом дотиків до сенсорної панелі та за допомогою пульта дистанційного управління, часто присутня світлова та звукова індикація)
  • механічне (керування здійснюється за допомогою механічних кнопок та перемикачів)
  • електронне (керування здійснюється шляхом натискання електромеханічних кнопок та з відображенням даних на дисплеї)

 

Дизайн – справа смаку

Розібравшись з основними технічними характеристиками, перейдемо до найбільш приємної частини – вибору форми та дизайну витяжки. Найперше з чим варто визначитись – із місцем розташування варильної поверхні. Якщо плита знаходиться у кутку, то потрібна кутова модель, уздовж стіни – пристінна, в центрі приміщення – острівна.

Комусь до вподоби непомітні вбудовані моделі, комусь – модерні, що виблискують склом і металом, іншим – витяжки «а-ля Прованс» з ретро-формами та витонченим дерев'яним оздобленням. Широкий модельний ряд витяжок ви можете розглянути на нашому сайті у вкладці Кухонні витяжки.

Вдалого вибору та приємного користування!

Поделиться статьей:

Вам може бути цікаво: