Что делать, если вытяжка работает громко?

21 октября 2020

Насамперед потрібно розуміти, що абсолютно безшумних витяжок не буває. Робота кухонної витяжки, як і робота більшості кухонної техніки, супроводжується шумом. В такому випадку це звуки роботи двигуна, обертання лопатей і руху повітря по трубопроводу в шахту. Перш ніж придбати витяжку, обов'язково ознайомтесь з її технічними характеристиками та зверніть особливу увагу на вказаний в інструкції рівень шуму. Про те, як обрати кухонну витяжку читайте тут.

У технічному паспорті витяжки вказано мінімальний (робота витяжка на мінімальній швидкості) і максимальний (робота витяжки на максимальній швидкості) рівні шуму. Вибираючи витяжку звертайте увагу на менший показник, адже «на максимум» ви будете вмикати її лише в разі нагальної потреби (наприклад, якщо у вас щось підгорить). В більшості випадків ваша кухонна помічниця чудово виконуватиме свою повітроочисну функцію і на першій швидкості.

Кухонна витяжка може працювати:

  • дуже тихо (до 35 дБ) – шум, що створюється мотором і потоком повітря, можна порівняти з шепотом людини;
  • тихо (до 45 дБ) – шум від роботи витяжки можна порівняти з неголосною розмовою;
  • нормально (до 55 дБ) – такий рівень шуму можна порівняти зі звичайною розмовою;
  • гучно (перевищує 60 дБ) – рівень шуму відповідає гучній розмові; такі витяжки відносять до типу промислових і не рекомендують використовувати у побуті.

Якщо рівень шуму витяжки перевищує вказаний у технічному паспорті, у першу чергу вам слід перевірити правильність установки повітроводу. Найчастіше причиною зайвого шуму при роботі кухонної витяжки є додатковий опір повітря, що виникає в результаті встановлення невідповідної конструкції повітропроводів вентиляції. Варто пам'ятати, що чим більше перешкод на шляху прохідного повітря, тим більше шуму воно створює.

Найпоширеніша помилка – діаметр повітроводу. У кухонних витяжок ELEYUS діаметр повітроводу має становити не менше 120 мм. При встановленні повітроводу меншого діаметру з'являється додатковий опір і, відповідно, рівень шуму підвищується. При встановленні повітроводу більшого діаметра опір зменшується, витяжці стає легше «дихати», рівень шуму падає.

Додатковий опір повітря створюється також внаслідок наявності переходів (з однієї форми перерізу на іншу, з одного діаметру на інший) та великої кількості згинів у повітроводі. Будь-який перехід чи згин (особливо під прямим кутом) є причиною посилення шуму витяжки. За необхідності, переходу з круглого повітровода на плоский, його необхідно розмістити якнайдалі від самої витяжки.

Важливим фактором для нормальної роботи витяжки є також довжина повітроводу. Чим довший повітровід, тим більше треба навантажувати витяжку і вмикати її на максимальних швидкостях (рівень шуму на високих швидкостях - вищий). При необхідності використання довгих повітроводів рекомендовано встановлювати повітровід діаметром 150 мм.

Ще одна причина додаткового шуму – використання дуже зручних при монтажі гофрованих повітроводів. В деяких випадках вони є єдиним можливим розв'язанням проблеми з'єднання декількох вентиляційних контурів в одну систему. Однак краще за все, якщо повітровід зроблений з гладкого пластику, а не з гофри.

Опір прохідному повітрю може створюватись не лише внаслідок неправильної конструкції повітроводу, але й через стан вентиляційної шахти. Якщо вона засмічена, то відтік повітря буде поганим, а робота кухонної витяжки – неефективною та шумною. Перевірити чи засмітилась вентиляція вам допоможе організація, що обслуговує ваш будинок (ЖЕК, ОСББ).

Для ефективної роботи витяжки необхідно забезпечити не лише нормальний відтік, а й приплив повітря (наприклад, відчинити кватирку), або встановити проточну вентиляцію.

Шум витяжки може зростати, якщо ви не встановите зворотний клапан, яким укомплектовані кухонні витяжки ELEYUS.

Причиною надмірного шуму витяжки може бути та несвоєчасне очищення багаторазових жироуловлюючих фільтрів, або невчасна заміна вугільних фільтрів (використовуються в режимі рециркуляції) Затримуючи жир і пил з повітря, вони забиваються, тож кожні 1,5-2 місяці їх слід мити в гарячій воді зі звичайним мийним засобом.

Витяжка може торохкотіти через неправильний монтаж. У інструкціях рекомендується довіряти монтаж і підключення витяжки кваліфікованим спеціалістам. І не дарма! Однією з найпоширеніших помилок є неправильне кріплення повітроводу. Наприклад, дуже часто повітровід кріплять не до стіни, а до кухонних шафок чи підвісної стелі, через що під час роботи витяжки з'являється вібрація і характерне деренчання.

Отже, щоб кухонна витяжка ELEYUS завжди радувала вас своєю безшумною та ефективною роботою, необхідно:

  • правильно проводити монтажні роботи,
  • використовувати для монтажу пластикові вентиляційні труби діаметром від 120 мм і більше,
  • постаратися звести до мінімуму кількість поворотів та переходів на вентиляційних трубах,
  • забезпечити нормальний приплив і відтік повітря в приміщенні,
  • своєчасно очищати жироуловлюючі або замінювати вугільні фільтри.
Поделиться статьей:

Вам може бути цікаво: